Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkiego Postu 22.03.2020
1. W niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00. W tygodniu w dni powszednie Msza św. o godz. 17.00.
2. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i w tym, można kupić w zakrystii świece – tzw. „paschalik”, w cenie 10 zł ( w tym roku świeca, będąca symbolem Świąt Wielkanocnych,  jest nieco większa niż rok temu), można również zabrać za sobą skarbonkę wielkopostną i być może rodzinnie, wspólnie uzbierać trochę grosza dla innych rodzin, którym żyje się gorzej od nas lub tęsknią za tym, co my mamy. Skarbonki wyłożone są na balaskach obok gazet. Zwrócić te skarbonki będzie można po koniec Wielkiego Postu.

3. W odpowiedzi na sytuacje zagrożenia epidemiologicznego, mając na uwadze zdrowie naszych wiernych i decyzję Księdza Arcybiskupa Wacława Depo, od tygodnia zawieszone są wszystkie nabożeństwa celebrowane publiczne takie jak: rekolekcje wielkopostne, Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, nabożeństwa nowennowe, Koronka do Bożego Miłosierdzia itp. Zachęcamy, byśmy je odprawiali indywidualnie albo rodzinnie w domach lub poprzez transmisje radiowe, telewizyjne czy przez internet. Każdego dnia zachęcamy do odmówienia o godz. 15.00 Koronki do Bożego Miłosierdzia.
4. W środę 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św. o godz.17.00.

5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka, a także do słuchania diecezjalnego Radia Fiat.
6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa.

ks. dr Stanisław Bukalski
proboszcz