WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.10.2021 A.D.

1. Dzisiaj Msze Święte o godz. 8.00, 10.00,11.00, 12.00 i 18.00. A także w Domu Seniora VICTORIA o godz.14.15. W ciągu tygodnia o 18.00.

2. W sobotę 16.10 – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i kolejna Nowenna do św. Jana Pawła II.

3. Każdego dnia nabożeństwo Różańcowe o godz. 17.30, zachęcamy do licznego udziału, pokochajmy na nowo modlitwą Różańcową.

4. W związku z tą pamiętną datą przypada dzisiaj XXI Dzień Papieski pod hasłem ” NIE LĘKAJCIE SIĘ” (w nawiązaniu do listu z minionej niedzieli). Dzisiaj odbywają się kwesty pieniędzy na tzw. fundusz stypendialny dla niezamożnej młodzieży na tzw. żywy pomnik Jana Pawła II. Z tego funduszu skorzystało w zeszłym roku blisko 3 tys. młodych. Wesprzyjmy to dzieło w tym szczególnym roku kanonizacji największego z Polaków. Papież powielekroć zachęcał nas byśmy budowali żywe pomniki. Z racji na epidemię pieniądze są zbierane tylko w kościołach a nie na zewnątrz jak to było dotychczas. W naszym kościele znajdują się puszki na środku kościoła i w kaplicy św. Antoniego. Za ofiarę BÓG ZAPŁAĆ.

5. Przed nami miesiąc listopad i Uroczystość Wszystkich Świętych i Święto Zmarłych, pośpieszmy z pomocą naszym bliskim zmarłym poprzez modlitwę i Msze święte. Zgłoszenia na wypominki roczne, półroczne msze święte oktawalne ks. Proboszcz przyjmuje w zakrystii. Karteczki na wypominki obok gazet.

6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka.

7. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.