WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 04.04.2021A.D.

1. Dzisiaj najważniejsza w całego ciągu roku niedziela – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte o godz. 8.00 (rezurekcja), 10.00,11.00, 12.00 i wieczorna 18.00.

2. Jutro drugi dzień świąteczny. To nie tylko tzw. „lany poniedziałek” a poniedziałek w oktawie świąt Zmartwychwstania. Msze święte jak w niedziele 8.00, 10.00,11.00, 12.00 i 18.00. Ofiary które złożymy na tace przeznaczamy na utrzymanie katolickich uczelni a wśród nich KUL-u i Akademii Papieskiej w Krakowie.

3. Bóg zapłać za ofiary pieniężne złożone na kwiaty i urządzenia Grobu Pańskiego. W okresie przedświątecznym udało się wykonać niektóre prace gospodarcze takie jak: zmianę nagłośnienia na zewnątrz kościoła, uporządkowano drzewostan za kościołem, dokonano przeglądu dachów i rynien na wszystkich obiektach, zasadzono ponad 50 nowych iglaków. Aktualnie zmieniamy na lepsze oświetlenie parkingów przed kościołem. Stale prowadzimy prace porządkowe na posesji kościelnej po zimie.

4. Z okazji świąt Wielkanocnych przesyłamy sobie życzenia. Do tych życzeń dołączamy również my wasi duszpasterze. Czytamy w Piśmie świętym: „Chrystus postawszy z martwych już więcej nie umiera”. Bracia i Siostry! Uchwyćmy się Zmartwychwstałego Pana, by razem z Nim zmartwychwstać. By zmartwychwstała w nas dobroć, nadzieja, miłość, przebaczenie, wiara w to, że zawsze pozostajemy w Jego dobrych rękach, że On nas wciąż przeprowadza do życia, że nigdy nie zostawia nas samych, jest i będzie z nami do końca. Uchwyćmy się Chrystusa, by zmartwychwstało w nas życie dla innych. Niech wielbi Cię Chryste cały świat. Alleluja.

5.Za tydzień Niedziela Bożego Miłosierdzia .