Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu 15 marca 2020

Ogłoszenia duszpasterskie – III Niedziela Wielkiego Postu 15 marca 2020

1. Msze św. w niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00. W tygodniu w dni powszednie Msza św. o godz. 17.00 i 17.30.
2. Nawiązując do zeszłorocznej tradycji można zakupić w zakrystii świece – „paschalik” w cenie 10 zł., (w tym roku świeca jest nieco większa i jest symbolem Świąt Wielkanocnych), jak również zabrać za sobą skarbonkę wielkopostną i może tak rodzinnie, wspólnie uzbierać trochę grosza dla innych rodzin, którym żyje się gorzej od nas lub tęsknią za tym, co my mamy. Skarbonki wyłożone są na balaskach obok gazet. Zwrócić te skarbonki będzie można po koniec Wielkiego Postu.
3. Zbliżają się Święta Wielkanocne. W Wielkim Tygodniu budujemy grób dla Pana Jezusa i przyozdabiamy go kwiatami. Zgodnie z tradycją proszę chętnych i życzliwych parafian o zebranie ofiar na ten cel. Już dzisiaj dziękujemy mieszkańcem ulic: Makuszyńskiego, Rudlickiego, Kownackiej, Geodetów, Klonowicza.
4. W odpowiedzi na sytuacje zagrożenia epidemiologicznego, mając na uwadze zdrowie naszych wiernych i decyzję Księdza Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego, od 14 marca 2020 zawiesza się wszystkie nabożeństwa celebrowane publiczne, takie jak: rekolekcje wielkopostne, Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, nabożeństwa nowennowe, Koronkę itp. Zachęcam,y byśmy je odprawiali indywidualnie albo rodzinnie w domach lub uczestniczyli w transmisjach medialnych. Każdego dnia zachęcamy do odmówienia o godzinie 15.00 Koronki do Bożego Miłosierdzia.
5. W czwartek 19 marca Uroczystość św. Józefa. Msza św. w parafii o godz. 17.00.
6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka oraz słuchania diecezjalnego Radia Fiat.
8. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia – pamiętając w modlitwie.

ks. dr Stanisław Bukalski, proboszcz