WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 04.09.2022 A.D.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca i zarazem pierwsza powakacyjna. Msze Święte o godz. 8.00, 10.00,11.00, 12.00 i 18.00. A zatem wracamy do normalnego porządku Mszy Św. w ciągu roku..

2. Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 12.00 (poświęcenie przyborów szkolnych dla dzieci z klas 1-ych i zerówki).

3. W czwartek 8.09 w liturgii obchodzimy święto Narodzenia N.M.P.. Msze Św. w naszym kościele o 18.00. Na Jasnej Górze uroczysta suma o godz. 11.00 z udziałem kapituły katedralnej.

4. 9 października tj. w niedzielę w ramach kanonicznej wizytacji Parafii przybędzie do naszego kościoła Ks. Biskup Andrzej Przybylski dlatego też chcąc się spotkać z Rodziną Różańcową zmiany tajemnic dokonamy tydzień później niż zwyczajowo.

5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli. Aktualny numer tygodnika kosztuje 10 zł bo zawiera nowe czasopismo katolickie BLIŻEJ ŻYCIA Z WIARĄ.

6. Za tydzień na mszy świętej o godzinie 12.00 spotkanie z dziećmi klas trzecich i ich rodzicami w sprawie I- szej Komunii Św.7. W ramach Budżetu miasta Częstochowy Szkoła Podstawowa nr.24 zwraca się z prośbą do zagłosowania wszystkich rodziców, przyjaciół i wszystkich uprawnionych do zagłosowania na Zadanie nr.375. Zadanie to obejmuje zakup i montaż monitorów dotykowych, dywanu interaktywnego itp. Sprzęt ten będzie wykorzystany podczas zajęć dydaktycznych, festynów, imprez kulturalnych. Mają one służyć ogółowi społeczności lokalne. Bliższe informacje na karteczkach znajdujących się na stoliku przy wyjściu z kościoła. Za wsparcie BÓG ZAPŁAĆ.