WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE XIII NIEDZIELA ZWYKŁA 27.06.2021 A.D.

1. Dzisiaj Msze Święte o godz. 8.00, 10.00,11.00, 12.00 i po raz ostatni o godz. 18.00. W miesiącach lipcu i sierpniu nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00 ale zaznaczamy, że tylko w niedzielę. W tygodniu Msza Święta o godz. 18.00.

2. W najbliższy piątek przypada pierwszy piątek miesiąca z okazją do spowiedzi od godz. 17.00. To jest dzień w którym wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszelkie nasze grzechy i nieprawości przez spowiedź, obecność na Mszy świętej, modlitwą oraz dobrymi uczynkami. Zaś pojutrze liturgiczna uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła.

3. Również w najbliższą sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu czcimy Serce Najświętszej Maryi Panny.

4. Od 25.06 rozpoczął się czas wakacji. Z wielką odpowiedzialnością pragniemy zwrócić uwagę by ten czas nie był uroczystym pożegnaniem z Panem Bogiem poprzez zaniedbanie niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwy. Właśnie mając więcej czasu i spokoju w sercu pomyślmy o naszym życiu religijnym. Wieźmy do ręki Pismo święte prasą katolicką posłuchajmy rozgłośni radiowych katolickich telewizja TRWAM. Może warto obejrzeć jakiś wartościowy film o tematyce religijnej. Przypominam raz jeszcze że w nowej rzeczywistości pandemicznej musi być miejsce dla Pana Boga i praktykowanie swojej wiary w kościele.

5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka.

6. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.