WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE XI NIEDZIELA ZWYKŁA 13.06.2021 A.D.

1. Dzisiaj Msze Święte o godz. 8.00, 10.00,11.00, 12.00 i o godz. 18.00. W tygodniu Msze Święte o godz. 18.00. Nabożeństwo Czerwcowe połączone z Mszą świętą o godz. 18.00.

2. Dzisiaj wspominamy liturgicznie św. Antoniego. W naszej Świątyni jest kaplica z relikwiami św. Antoniego. Zachęcamy zatem do modlitwy.

3. W najbliższą środę 16 czerwca kolejna Nowenna do św. Jana Pawła II.

4. Zbliża się czas wakacji – czas odpoczynku od nauki i pracy ale nie odpoczynku od Pana Boga. Można powiedzieć , że to czas małego egzaminu, kiedy mam więcej wolnego czasu i decyduję na co go wykorzystać. Zachęcamy do trwania przy Bogu przez codzienną modlitwę, czytanie Pisma Świętego oraz udział we Msze Świętej.

5. Od dnia dzisiejszego zostają poluzowane obostrzenia związane z pandemią. Aktualnie w kościele może przebywać 50% osób w przeliczeniu na miejsca siedzące nie licząc do tego osób zaszczepionych i dzieci do 12 roku życia. Przypominamy jednocześnie o nie kwestionowanym obowiązku noszenia maseczki wewnątrz kościoła. Oczywiście są osoby którym noszenie maseczki utrudnia oddychanie stąd siadają w miejscu bezpiecznym. I jeszcze jedno starajmy się obalać medialne mity jakoby w kościołach dochodziło do zakażeń. Wracajmy więc do normalnego praktykowania swojej wiary.

6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka.

7. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.