WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 29.05.2022 A.D.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.00, 10.00,11.00, 12.00, 18.00.oraz o godzinie 14.00 w Domu Seniora Victoria. Nabożeństwa czerwcowe codziennie od środy połączone z mszą świętą o godzinie 18-tej.

2. Od minionego piątku trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Kolejna niedziela to niedziela Zesłania Ducha Świętego kończąca okres 50 dni po Wielkiej Nocy. Zapytajmy siebie czy przyjęliśmy Komunię świętą wielkanocną?

3. Za tydzień w niedzielę ks. Stanisław Gębka będzie głosił kazania o misjach w Kazachstanie. Żyje tam prawie 1% chrześcijan. Są to wnukowie i prawnukowi Polaków deportowanych w 1936 r. na stepy. Trzeba im pomóc. Aktualnie jest potrzebna baza lokalowa- Dom Pielgrzyma. Ne te cele Ks. Gość będzie zbierał ofiary po mszach świętych. Szczegóły sam przedstawi.

4. W najbliższą środę 1 czerwca Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych milusińskich.

5.Wielkimi krokami zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała która w tym roku przypada dopiero 16 czerwca już po zakończeniu roku szkolnego. Zwracam się z gorącą prośbą o pomoc w przygotowaniu ołtarzy. Nie zostawmy znów starszych parafian z tą sprawą. Proszę o zaangażowanie młodych. Bardzo o to proszę i apeluję o pomoc.

6.W najbliższą niedzielę Szkoła Podstawowa nr.24 organizuje Festyn Rodzinny. Początek o godz.13.00. Zapraszamy serdecznie do udziału.

7. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka.

8. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.