WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA ZWYKŁA. 14.02.2021 A.D.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 11.00,12.00, 17.00. W tygodniu w dni powszednie Msza święta o godz. 17.00. To ostanie dni tegorocznego karnawału. We wtorek 16 lutego o godzinie 17.00 kolejna Nowenna do św. Jana Pawła II. Zapraszamy.

2. 17 lutego tj. najbliższa środa to ŚRODA POPIELCOWA. Msze święte z obrzędem posypania popiołem o 8.00,10.00 i 17.00.Pamiętajmy o zachowaniu postu.

3. W najbliższy piątek pierwsza Droga Krzyżowa o godzinie 16.30.,a w kolejną niedzielę GORZKIE ŻALE.

4. W ramach obchodu Światowego Dnia Chorego, w kościołach częstochowskich zostaje przeprowadzona zbiórka ofiar pieniężnych. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez katolicki ruch dobroczynny „Betel”. Ofiary tradycyjnie składamy do koszyczków znajdujących się na środku kościoła i w kaplicy św. Antoniego. W imieniu niepełnosprawnych i chorych wyrażamy wdzięczność za wsparcie, szlachetność i otwartość serca. W intencji ofiarodawców została odprawiona Msza święta na Jasnej Górze, podczas diecezjalnego czuwania 11/12 lutego, prowadzonego przez katolicki ruch dobroczynny Betel.

5. Na skutek dość srogiej zimy i bardzo obfitych opadów śniegu w minionym tygodniu przy pomocy ciężkiego sprzętu musieliśmy wywieżć zalegający na placu kościelnym i parkingach śnieg. Staramy się systematycznie odśnieżać byśmy logistycznie sobie z tym poradzili. Niestety nie możemy liczyć na pomoc miasta w tym względzie tylko we własnym zakresie odśnieżamy.

6. Dzisiaj obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Walentego, patrona zakochanych, tzw. Walentynki, z tej okazji życzymy wszystkim dużo miłości, prawdziwej, autentycznej, ciepłej a nade wszystko Bożej o której tak pięknie pisze św. Paweł apostoł w swoim hymnie o Miłości.

7. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.

8. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.