WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 18.04.2021 A.D.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.00, 10.00,11.00, 12.00, 18.00.

2. W liturgii w najbliższy piątek 23 kwietnia Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika.

3. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Biblijną a w Kościele rozpoczyna się Tydzień Biblijny. Zapamiętajmy sobie ważną maksymę: „Kto nie zna Biblii nie zna Chrystusa”. Nie przypadkowo w naszym w kościele wystawiony jest Ewangeliarz. Z tej racji w dzisiejszą niedzielę na zakończenie Mszy świętej pobłogosławimy was Ewangeliarzem.

4. Trwają bezpośrednie przygotowania do Pierwszej Komunii świętej w poniedziałki i czwartki o 18.30 oraz w każdą niedzielę o godz. 12.00 z podziałem na grupy. W najbliższy piątek o godz.18.30 spotkanie z kandydatami do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

5. W nawiązaniu do poprzedniej Niedzieli Bożego Miłosierdzia można złożyć jeszcze dzisiaj ofiarę dar serca na kuchnię św. Józefa organizowaną i budowana przez Caritas w Częstochowie z przeznaczeniem dla biednych. Koszt całkowity to ponad 1,5 mln.złotych. Koszyczki znajdują się w tradycyjnych miejscach. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka.

9. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Prałacie, który w sobotą obchodzi swoje urodziny.