WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ADWENTU 13.12.2020 A.D.

1. Dzisiaj Msze św. Tradycyjnie o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00. Roraty codziennie wieczorem o godz. 17.00.
2.Wielkimi krokami zbliżamy się do świąt Bożego Narodzenia. Przed nami trud odprawienia Rekolekcji adwentowych. Niektórzy ze względu na pandemię zbyt łatwo rezygnują z rekolekcji. Będą to 3-dniowe rekolekcje, które rozpoczniemy Mszą świętą z nauką rekolekcyjną w piątek 18 grudnia o godz. 17.00. Kolejna w sobotę o godzinie 17.00. Zarówno w piątek jak i sobotę okazja do spowiedzi od godziny 16.00.

3.W Sobotę 19 grudnia między godz. 9.00 – 12.00 pragnę odwiedzić chorych, których zgłaszamy w zakrystii. Chciejmy skorzystać z tego daru łaski i prośmy gorąco Boga i Matkę Najświętszą o rychłe ustąpienie pandemii i zdrowie dla nas i naszych bliskich. Kościół na te dni będzie ogrzewany i poddany dezynfekcji.
4. W środę 16 –tego kolejna Nowenna do św. Jana Pawła II.
5. W dalszym ciągu sprzedajemy świece na wigilijny i świąteczny stół jako Dzieło Pomocy dla Dzieci i ich Rodzin. Podstawową ceną dużej świecy jest kwota 15 zł małej 7 zł. Jednak każda dodatkowa złotówka zebrana przy tej okazji zasila budżet pomocy tym osobom. Świece kupujemy w zakrystii . Można również nabyć kalendarz na 2021.
6. Kto nie nabył opłatka u Pana Organisty może to uczynić po każdej Mszy świętej.
7. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej (tygodnik katolicki Niedziela, miesięcznik Wiara, patriotyzm i sztuka, Misyjne drogi). Dla stale kupujących Niedzielę w zakrystii jest do odebrania skromny upominek od Wydawnictwa.
8. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Imieniny Ks. Darka w sobotę. Prosimy o modlitwę w intencji Solenizanta.