WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 21.02.2021 A.D.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 11;00, 12.00, 17.00. W tygodniu w dni powszednie Msza święta tylko o godz. 17.00 Gorzkie Żale z koronką do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 16.30. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30.

2. Korzystajmy z tradycyjnych praktyk Wielkopostnych takich jak: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, Rekolekcje (dla Parafii Rekolekcje w Wielkim Tygodniu), praktykowanie miłosierdzia, jałmużna, modlitwa i post.

3. Zbliżają się święta wielkanocne, najważniejsze w ciągu całego roku kościelnego. Niebawem w Wielkim Tygodniu mamy przeżyć Rekolekcje wielkopostne. W Wielkim Tygodniu również urządzamy Grób dla Pana Jezusa. Jak to było w dotychczasowej tradycji życzliwi i oddani parafianie przejdą po domach i zbiorą ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Bardzo serdecznie o to prosimy. Jeśli komuś nie odpowiada taka forma zbierania ofiar to może złożyć ja w kościele to skarbony bądż w zakrystii.

4. Pomimo ustąpienia silnych mrozów chcąc poprawić ogrzewanie dużego Kościoła dokonano gruntownego przeglądu instalacji grzewczej i zwiększono wydajność kotła kondensacyjnego. Mamy nadzieję że tak sroga zima już nie wróci ale robimy wszystko by nas nie zaskoczyła.

5. W Wielkim Poście kościół zaleca nam praktykowanie JAŁMUŻNY . Jest to pomoc bardziej potrzebującym. Religijny post, w którym wyrzekamy się lepszego posiłku, droższych potraw ,słodyczy, swój głęboki sens znajduje w tym, że zaoszczędzone pieniądze nawet drobne grosze oddajemy ludziom , którzy najbardziej tego potrzebują. Mogą to być sąsiedzi, dzieci , bezdomni , nasi parafianie jeśli Panu Bogu ofiarujemy post, wówczas oszczędności należą do Niego. Należy je przekazać na dzieła Pana Boga. Taka jest wymowa katechizmowa jałmużny. Na ten cel skarbona znajduje się przy krzyżu.

6.Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.

7. Prasa katolicka.