Ogłoszenia parafialne – Boże Narodzenie 25 grudnia 2019

Ogłoszenia parafialne
Boże Narodzenie 25 grudnia 2019 (środa)

1. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. To najpiękniejsze w ciągu całego roku święta. Ale to nie tylko choinka, wspólna biesiada rodzinna, opłatek, śpiewanie kolęd. Pamiętajmy o udziale we Mszy św., by to było prawdziwe Boże Narodzenie.
2. 26 grudnia również Msze św. o tradycyjnej porze. Ofiary, które zbieramy na tacę, przeznaczamy na utrzymywanie katolickich uczelni w Polsce.
3. Kolędę, czyli duszpasterską wizytę, rozpoczynamy najprawdopodobniej dopiero po Niedzieli św. Rodziny (29 grudnia).
4. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasz kościół i jego otoczenie wyglądało świątecznie i świeżo. Mówię tym wszystkim BÓG ZAPŁAĆ i zapewniam o modlitewnej pamięci i wdzięczności. Wielu parafian i w różnych wymiarach do tego się przyczyniło. Nie czynię tego imiennie, bo zaletą tych parafian jest skromność, a uczynili to z potrzeby serca dla Pana Boga i Kościoła. Powtarzam to po raz kolejny – w tej Parafii mieszkają dobrzy ludzie, na których zawsze można liczyć.
5. Z racji świąt Bożego Narodzenia składamy sobie życzenia. Również my kapłani razem ze świątecznym Gościem pragniemy do Was skierować najlepsze i najserdeczniejsze życzenia. Św. Jan Paweł II powiedział kiedyś: W Noc Bożego Narodzenia Bóg otworzył nam Niebo, dzieląc z nami ziemskie życie. Człowiek jest wielki nie przez to, kim jest, ale przez to, czym dzieli się z innymi. Łamiąc się z Wami opłatkiem życzymy Wam, aby Bóg objawiający się w swoim Synu, obdarzył pokojem i nadzieją pośród codziennych trosk. Niech napełnia światłem wiary, mocą miłości i zdrowiem każdego dnia. A Najświętsza Maryja Panna rozradowana narodzeniem Bożego Dzieciątka niech wyprasza pełnie łask i darów Betlejemskiej nocy oraz Boże błogosławieństwo.
6. W zakrystii można nabyć kalendarz na 2020 rok.

ks. Stanisław Bukalski
proboszcz