Ogłoszenia duszpasterskie – II Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA WIELKANOCNA 28.04.2019

1. 28 kwietnia przypada druga Niedziela Wielkanocna, a zarazem Niedziela Miłosierdzi Bożego, kończy ona oktawę świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.00.

2. Dlaczego Niedziela Bożego Miłosierdzia? Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa, które przekazała św. Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia. Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła Miłosierdzia Mojego.
Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar”(Dz. 299).

3. Od najbliższej środy rozpoczynamy miesiąc maj – w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwa majowe codziennie o godzinie 17.30 a następnie Msza św. o godz.18.00.

4. Niedziela Bożego Miłosierdzia jest też świętem CARITAS, która działa i pomaga w wielu obszarach naszego życia, prowadząc choćby jadłodajnie, przytuliska i różnego rodzaju ośrodki i instytucje, organizując wakacje dla biednych dzieci itp. Pamiętajmy również i my o potrzebujących, którym żyje się gorzej niż nam. W naszym kościele znajdują się stałe skarbony z napisem DLA BIEDNYCH. Zawsze można tam zostawić parę groszy dla potrzebujących.

5. W najbliższy piątek 3 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. w naszym kościele o 8.00,10.00 i 18.00. Nie będzie Mszy św. o godz.12.00 ze względu na główne uroczystości na Jasnej Górze, które się rozpoczną już o godzinie 11.00.

6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka, a także do słuchania Katolickiego Radia Fiat.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia wraz z darem modlitwy.