NIEDZIELA PALMOWA 25 III 2018 A.D.

1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczęliśmy czas świętych rekolekcji wielkopostnych. Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Gorzkie Żale z koronką do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 16.30.

2. W tym tygodniu rozpoczyna się liturgia Triduum Paschalnego.

a) Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii (Mszy świętej). Liturgia Mszy świętej Krzyżma do południa w katedrze. A u nas liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 17.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. Ciemnicy.

b) Wielki Piątek – w tym dniu celebrowana jest Liturgia Męki Pańskiej. Kościół tego dnia nie odprawia Mszy świętej ale rozważa się mękę Pańską i adoruje Krzyż – znak odkupienia. Obowiązuje post i wstrzemięźliwość. W naszym kościele liturgię Wielkiego Piątku rozpoczynamy o godz. 16.30 Drogą Krzyżową z następnie nabożeństwo Wielkopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa (według ustalonego harmonogramu).

c) Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej. Od godz. 9.00 do 16.00 o pełnych godzinach święcimy pokarmy na stół wielkanocny. Zaś liturgia wielkosobotnia rozpoczyna się o godz. 17.00 (prosimy o zabranie ze sobą świec). Przypominamy o zmianie czasu z zimowego na letni. Stąd jutro Msza święta niedzielna po południowa już o godz. 18.00.

3. Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy Mszą świętą Rezurekcyjną z procesją o godz. 7.00. Prosimy serdecznie paradę i asystę o przygotowanie procesji. Następnie Msze święte o godz. 10.00, 12.00 z uroczystym chrztem i o godz. 18.00. Zmartwychwstanie Pańskie to najważniejsza Uroczystość w ciągu roku liturgicznego.

4. Bóg zapłać za ofiary zebrane na kwiaty do Grobu Pańskiego a przede wszystkim tym którzy je zbierali.

5. W dalszym ciągu sprzedajemy w zakrystii świece – „paschalik” w cenie 5 zł..

6. Można również złożyć ofiarę do skarbon znajdujących się przy krzyżu na środku kościoła i w kaplicy św. Antoniego dla tych z naszej parafii którzy proszą o pomoc materialną na najbliższe święta. Są to biedni i potrzebujący. Za ofiary „Bóg zapłać”.

7. Prosimy o zwrot papierowych skarbonek z wielkopostną jałmużną.

8. W najbliższym tygodniu msze święte i nabożeństwa wieczorne o godz.17.00. Zmiana nastąpi od 1 kwietnia.

9. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.