III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 04.03.2018 A.D.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00. W tygodniu w dni powszednie Msza święta o godz. 17.00 i 17.30. Gorzkie Żale z koronką do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 16.30. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30.

2. Nawiązując do zeszłorocznej tradycji można zakupić w zakrystii świece – „paschalik” w cenie 5 zł., jak również zabrać za sobą skarbonkę wielkopostną i może tak rodzinnie, wspólnie uzbierać trochę grosza dla innych rodzin którym żyje się gorzej od nas lub tęskną za tym co my mamy. Skarbonki wyłożone są na balaskach obok gazet. Zwrócić te skarbonki będzie można po koniec Wielkiego Postu.

3. Zbliżają się święta wielkanocne. W Wielkim Tygodniu budujemy grób dla Pana Jezusa i przyozdabiamy go kwiatami. Zgodnie z tradycją proszę chętnych i życzliwych parafian o zebranie ofiar na ten cel. Już dzisiaj dziękujemy mieszkańcem ulic: Makuszyńskiego, Rudlickiego, Głębockiego, Kownackiej, Geodetów.

4. Korzystajmy z tradycyjnych praktyk Wielkopostnych takich jak: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, Rekolekcje (dla Parafii Rekolekcje w Wielkim Tygodniu), praktykowanie miłosierdzia, jałmużna, modlitwa i post.
5.Ostatnie dni należały do bardzo zimnych i trudnych dla biednych i bezdomnych. Wielu z nich zgłasza się do nas z prośbą o pomoc materialną(najczęściej z prośbą o pieniądze na przysłowiowy worek węgla). Na kościele znajdują się skarbony z napisem dla biednych bądż JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA.Kto ma taką potrzebę serca i poczucie solidarności z potrzebującymi może złożyć ofiarę serca. Bóg Zapłać.

6. Z racji zbliżającego się Święta Kobiet wszystkim miłym paniom składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy i kapłańską życzliwością. Msza święta w intencji wszystkich PAŃ z naszej Parafii w czwartek o godz 17.00. Zapraszamy serdecznie.

7. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka. Postanowiłem dołączyć prenumeratę TĘCZY z przeznaczeniem dla najmłodszych.