I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.02.2018 A.D.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00. W tygodniu w dni powszednie Msza święta o godz. 17.00 i 17.30. Gorzkie Żale z koronką do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 16.30. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30.

2. Korzystajmy z tradycyjnych praktyk Wielkopostnych takich jak: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, Rekolekcje (dla Parafii Rekolekcje w Wielkim Tygodniu), praktykowanie miłosierdzia, jałmużna, modlitwa i post.

3. Zbliżają się święta wielkanocne, najważniejsze w ciągu całego roku kościelnego. Niebawem w Wielkim Tygodniu mamy przeżyć Rekolekcje wielkopostne. W Wielkim Tygodniu również urządzamy Grób dla Pana Jezusa. Jak to było w dotychczasowej tradycji życzliwi i oddani parafianie przejdą po domach i zbiorą ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego. Bardzo serdecznie o to prosimy. Jeśli komuś nie odpowiada taka forma zbierania ofiar to może złożyć ja w kościele to skarbony bądź w zakrystii.

4. W zeszłym tygodniu zakończyła się opóżniona w tym roku duszpasterska wizyta zwana kolędą. Jeśli może ktoś chciałby poprosić kapłana do siebie z modlitwa i błogosławieństwem domu to może umówić się w zakrystii. Przy tej okazji Bóg zapłać pewnej parafiance za złożoną na tacę ofiarę na malowanie kościoła.

5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej.

6. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.

7. Głoszenie PERESADA.