XVI NIEDZIELA ZWYKŁA 22.07.2018 A.D.

1. Dzisiaj Msze Święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00. W tygodniu Msze Święte o godz. 17.30 i 18.00.

2. Powoli zbliżamy się do uroczystości odpustowej Świętego Krzysztofa patrona naszej Parafii. Świętować będziemy 29 lipca w niedziele za tydzień. Już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy. Na każdej mszy świętej okolicznościowe kazanie i po każdej
poświęcenie samochodów, motocykli i rowerów. Święty Krzysztof to również Patron Księdza Prałata Krzysztofa. W dniu solennym msza Święta w intencji Solenizanta o godzinie 18-tej oraz w niedzielę odpustowa o godzinie 8.00. Serdecznie zapraszam polecając jednocześnie Osobę SOLENIZANTA Waszej pamięci modlitewnej.

3. W najbliższym tygodniu organizowana jest pielgrzymka pokutna z krzyżem w intencji kapłanów diecezji częstochowskiej oraz nowych powołań zakonnych i kapłańskich. Hasłem tej pielgrzymki są słowa: OTO JA POŚLIJ MNIE. MA ONA CHARAKTER POKUTNY. W naszym dekanacie będzie to najbliższy czwartek 26 lipca. Rozpocznie się w Parafii w Rząsawach następnie Parafia św. Jacka a potem nasza Parafia. Przybędą trzej kapłani z krzyżem do kościoła nastąpi krótkie przywitanie modlitwa odpoczynek i dalej kapłani udają się do Parafii św. Jana Kantego. Ponieważ ma ona charakter pokutny zachęcamy tego dnia wszystkich do modlitwy a kto czuje się na siłach do postu o chlebie i wodzie. Trudno określić bliżej czas przybycia pielgrzymów z krzyżem dlatego łączmy się w modlitwie z kapłanami i ewentualnie podejmijmy post. Na pewno w najbliższych dniach będziemy mieli okazję spotkać tych pokutnych pątników stąd miejmy wiedzę czemu służy ta pokutna pielgrzymka.

4. Życzymy wszystkim miłego wakacyjnego wypoczynku – jednocześnie uwrażliwiamy na potrzebę niedzielnej Mszy świętej i codziennej modlitwy.

5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka.

6. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.