WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA PALMOWA 28.03.2021 A.D.

1. Dzisiejszej niedzieli rozpoczęliśmy czas świętych rekolekcji wielkopostnych. Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 11.00,12.00 i 18.00 zgodnie z nowym czasem. Gorzkie Żale z koronką do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 17.30. W środę 31marca w ramach modlitwy o nowe i święte powołania kapłańskie Parafia nasza jako ostatni Kościół stacyjny w godzinach między 17.00 a 18.00 podczas spowiedzi zaprasza na adorację Najśw. Sakramentu . Zachęcamy i zapraszamy do osobistej żarliwej modlitwy. Trzeba również upraszać łaskę świętości i wiary dla kapłanów naszej archidiecezji.

2. W tym tygodniu rozpoczyna się liturgia Triduum Paschalnego z uwzględnieniem OBOSTRZEŃ PANDEMICZNYCH

a) Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Kapłaństwa i Eucharystii (Mszy świętej) U nas liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu w tzw. Ciemnicy.

b) Wielki Piątek – w tym dniu celebrowana jest Liturgia Męki Pańskiej. Kościół tego dnia nie odprawia Mszy świętej ale rozważa się mękę Pańską i adoruje Krzyż – znak odkupienia. Obowiązuje post i wstrzemięźliwość. W naszym kościele liturgię Wielkiego Piątku rozpoczynamy o godz. 17.30 Drogą Krzyżową z następnie nabożeństwo Wielkopiątkowe i adoracja Najświętszego Sakramentu przy Grobie Pana Jezusa (według ustalonego harmonogramu).

c) Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej. Od godz. 10.00 do 15.00 co pół godziny święcimy pokarmy na stół wielkanocny. Zaś liturgia wielkosobotnia rozpoczyna się o godz. 18.00 (prosimy o zabranie ze sobą świec).

3. Niedzielę Zmartwychwstania rozpoczniemy Mszą świętą Rezurekcyjną bez procesji o godz. 8.00. Następnie Msze święte o godz. 10.00, 11.00,12.00 i o godz. 18.00. Zmartwychwstanie Pańskie to najważniejsza Uroczystość w ciągu roku liturgicznego.

4. Bóg zapłać za ofiary zebrane na kwiaty do Grobu Pańskiego a przede wszystkim tym którzy je zbierali. Dzisiaj dziękujemy mieszkańcom ulic: Warszawskiej , Niemcewicza, Miarki, Hubermana, Karłowicza i Nałkowskiego.

5. W dalszym ciągu sprzedajemy w zakrystii świece – „paschalik” w cenie 10 zł..W minionym tygodniu zmieniono nagłośnienie na zewnątrz kościoła co ułatwi nam branie udziału we mszy świętej. Przestrzegajmy wszelkich zaleceń związanych z trwającą pandemią.

8. Życzenia dla Solenizantów i Jubilatów.