WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 14.03.2021 A.D.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 11.00, 12.00, 17.00. W tygodniu w dni powszednie Msza święta tylko o godz. 17.00 . Gorzkie Żale z koronką do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 16.30. We wtorek kolejna Nowenna do św. Jana Pawła II. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30.

2. W najbliższy piątek Uroczystość św. Józef Oblubieńca NMP. Św. Józef jest patronem Kościoła powszechnego, patronem małżonków i rodzin chrześcijańskich, ojców, sierot, a także cieśli, robotników, wszystkich pracujących i uciekinierów. Kult do św. Józefa coraz bardziej staje się popularnym. My również mamy odrestaurowaną figurę tego świętego. Św. Józef wzywany jest także jako patron dobrej śmierci. Zachęcam do modlitwy o dobrą i przygotowaną śmierć za wstawiennictwem św. Józefa.

3. Nawiązując do zeszłorocznej tradycji można zakupić w zakrystii świece – „paschalik” w cenie 10 zł..

3. Bóg zapłać za ofiarę zebrane na kwiaty do Grobu Pańskiego a przede wszystkim tym którzy je zbierali. Dzisiaj dziękujemy mieszkańcom ulic: Solnej i Wypoczynku.

4. Korzystajmy z tradycyjnych praktyk Wielkopostnych takich jak: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, Rekolekcje (dla Parafii Rekolekcje w Wielkim Tygodniu), praktykowanie miłosierdzia, jałmużna, modlitwa i post. Pamiętajmy o biednych – jałmużna wielkopostna.

5. W zakrystii można nabyć ciekawy modlitewnik z przeznaczeniem dla SENIORÓW.

6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka.

8. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.