WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA ZWYKŁA 24.01.2021 r.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 11.00(dodatkowo) 12.00, 17.00. W tygodniu w dni powszednie Msza święta o godz. 17.00.

2. Dzisiejszej niedzieli w kościołach całej Polski w odpowiedzi na prośbę CARITAS Chorwacji zbierane są datki pieniężne na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Jest to DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z CHORWACJĄ. W wyniku trzęsienia ziemi zginęło kilkanaście osób a tysiące musiało opuścić swe domy. Dotychczasowa pomoc Caritas Polska to kwota zaledwie 50 tys. Złotych a także pomoc niektórych parafii w Polsce. Stąd decyzja Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o nadaniu tej spontanicznej inicjatywie zorganizowanego ogólnokrajowego charakteru bo potrzeby są duże. Poczujmy się więc solidarni z naszymi braćmi siostrami z Chorwacji dziękując jednocześnie Bogu za to, że nas ominęło to nieszczęście. Koszyczki znajdują się tradycyjnie narodku kościoła w kaplicy św. Antoniego. Za pomoc i poczucie solidarności BÓG ZAPŁAĆ.

3. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej (tygodnik katolicki Niedziela, miesięcznik Wiara, patriotyzm i sztuka, Misyjne drogi).

4. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.