WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 07.03.2021 A.D.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 11.00, 12.00, 17.00. W tygodniu w dni powszednie Msza święta tylko o godz. 17.00 . Gorzkie Żale z koronką do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 16.30. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30.

2. Nawiązując do zeszłorocznej tradycji można zakupić w zakrystii świece – „paschalik” w cenie 10 zł.

3. Zbliżają się święta wielkanocne. W Wielkim Tygodniu budujemy grób dla Pana Jezusa i przyozdabiamy go kwiatami. Zgodnie z tradycją proszę chętnych i życzliwych parafian o zebranie ofiar na ten cel. Już dzisiaj dziękujemy mieszkańcem ulic: Makuszyńskiego, Rudlickiego, Głębockiego, Kownackiej, Geodetów.

4. Korzystajmy z tradycyjnych praktyk Wielkopostnych takich jak: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, Rekolekcje (dla Parafii Rekolekcje w Wielkim Tygodniu), praktykowanie miłosierdzia, jałmużna, modlitwa i post.

5.Ostatnie dni należą do trudnych dla biednych i bezdomnych. Wielu z nich zgłasza się do nas z prośbą o pomoc materialną(najczęściej z prośbą o pieniądze na przysłowiowy worek węgla). Na kościele znajdują się skarbony z napisem dla biednych bądź JAŁMUŻNA WIELKOPOSTNA.Kto ma taką potrzebę serca i poczucie solidarności z potrzebującymi może złożyć ofiarę serca. Bóg Zapłać.

6. Z racji jutrzejszego Święta Kobiet wszystkim miłym paniom składamy najlepsze życzenia z darem modlitwy i kapłańską życzliwością.

7. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka. Postanowiłem dołączyć prenumeratę TĘCZY z przeznaczeniem dla najmłodszych.