II NIEDZIELA WIELKANOCNA 08.04.2018A.D.

1.Dzisiaj druga Niedziela Wielkanocna a zarazem Niedziela Miłosierdzi Bożego, kończy ona oktawę świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. W tygodniu w dni powszednie Msza święta o godz. 17.30 i 18.00.

2. Dzisiejsza Niedziela nosi nazwę Niedzieli Bożego Miłosierdzia. Inspiracją dla ustanowienia tego święta było pragnienie Jezusa , które przekazał św. Siostra Faustyna. Pan Jezus powiedział do niej: „Pragnę , ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. Pragnę aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła Miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar ”(Dz. 299).

3. Zbliżamy się do wizyty Ojca świętego w Polce, w ostatnich dniach miesiąca lipca. Ojciec święty ma również odwiedzić nasze miasto Częstochowę a przede wszystkim Kraków. Parafia nasza ma przyjąć około 60 osób z poza Polski, do tej pory zgłosiła się tylko 1 rodzina która przyjmie 10 osób. Kto chciałby okazać serce i gościnność proszony jest o zgłoszenia się do zakrystii i zadeklarowania przyjęcia gości.

4. Wsparcie dla dzieci z Syrii(list ks. Arcybiskupa Metropolity Wacława)

5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego ze względu na Wielki Piątek i oktawę świąt Zmartwychwstania Pańskiego została przeniesiona na najbliższy poniedziałek: 9 kwietnia, u nas w tym dniu Msze święte o godz. 17.30 i 18.00.

6. Od najbliższego poniedziałku rozpoczynamy intensywne przygotowania dla dzieci 1-szokomunijnych. Obowiązkowo poniedziałki i czwartki godz 18.30 i niedziele godzina 12.00. w międzyczasie spotkanie z rodzicami.

7. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.