VII NIEDZIELA WIELKANOCNA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 13 05 2018 A.D.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

2. Od minionego piątku trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Kolejna niedziela to niedziela Zesłania Ducha Świętego kończąca okres 50 dni po Wielkiej Nocy. Zapytajmy siebie czy przyjęliśmy Komunię świętą?

3. Za tydzień na Mszy świętej o godz. 12.00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają świece a przede wszystkim odnowią chrzcielne przyrzeczenia. Proszeni są o
obecność rodzice i rodzice chrzestni.

4. Zbliżamy się również do uroczystości odpustowej Opatrzności Bożej w niedzielę za dwa tygodnie. Na Mszy o godz. 10.00 uroczystość pierwszej komunii świętej a na Mszy świętej o godz. 12.00 suma odpustowa podczas której dzieci z klas IV przeżyją pierwszą rocznicę komunii świętej zaś po Mszy świętej uroczysta procesja Eucharystyczna. Na mszy świętej o godzinie 18.00 młodzież przyjmie sakrament bierzmowania.

5.W zasadzie w większości zakończyliśmy malowanie i mały remont w kościele. Pozostaje tylko jeszcze kwestia kosmetyki i posprzątania gruntownego co wymaga czasu i cierpliwości. W trakcie malowania pojawiły się kolejne sprawy, których nie można było tak zostawić jak choćby usunięcie grzejników(nadmieniam wygląd ściany po usunięciu nie jest docelowy i należy się dobrze zastanowić co dalej i podjąć z czasem decyzje.) Poprawiono przebieg instalacji grzewczej(schowano w ścianę część rur),poprawiono przebieg elektryki przy oknach uchylnych, usystematyzowano kwestię ilości stacji Drogi Krzyżowej(14 a nie 16.),wymieniono drzwi na chórze i wiele jeszcze innych drobnych ale ważnych spraw. Bóg zapłać Firmom Dreier i Termobud bezpośrednim wykonawcom. Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym. Czynię to bezimiennie ale wszyscy są bliscy memu sercu. Wszystkim ofiarodawcom, którzy hojnym groszem wspierają to dzieło. Mam nadzieję że uda nam się w miarę szybko spłacić należność za wykonane prace. Zawsze mogliśmy na Was liczyć i tym razem nie zawiedziecie. Przecież Kościół to nasz wspólny Boży Dom.

6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka.

7. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.