VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 06.05.2018 A.D.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30.

2. W najbliższy wtorek 8maja obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

3. Od piątku rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą łaczyć będziemy z nabożeństwem majowym.

4. Za tydzień, 13 maja, będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego przeniesioną z czwartku na niedzielę dla zachowania świątecznego charakteru tego dnia i powstrzymania się od niekoniecznych prac zgodnie z nowym Katechizmem Kościoła Katolickiego.

5. Powoli dobiegają końca prace związane z malowaniem naszego kościoła i mała kosmetyką. Ostatni etap to malowanie kaplicy obok zakrystii i dokończenie prac na dużym kościele. Jeżeli nam się uda to może w tym tygodniu skończymy. Pozostaje tyko kwestia dokładnego posprzątania. Przy okazji zmieniliśmy nieco przebieg instalacji grzewczej ,elektryki przy oknach uchylnych i wiele jeszcze innych drobnych ale ważnych kwestii.Mam również nadzieję, że powoli spłacimy należność za usługę Firmie wykonawczej. Dlatego tez w przyszłą niedzielę proszę o hojniejsze ofiary na tacę. Za zrozumienie potrzeb i Wasze dobre serce mówię już dziś BÓG ZAPŁAĆ.

6. Pomimo dobrej i ciepłej pogody coraz więcej biednych prosi o pomoc. Na kościele są skarbony z napisem DLA BIEDNYCH i tam można wspomóc potrzebujących.

7. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka.

8. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.