V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 18.03.2018 A.D.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00. W tygodniu w dni powszednie Msza święta o godz. 17.00 i 17.30. Gorzkie Żale z koronką do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 16.30. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30.Z soboty na niedziele tj.z 24/25 marca nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni. Przesuwamy wskazówki zegara o godzinę do przodu. Zaznaczam jednak ,że godzinę mszy św.wieczornej zmienimy dopiero za tydzień zachowując w ten sposób przez cały miesiąc te same godziny nabożeństw. Czyli praktycznie godzina nabożeństwa wieczornego zmieni się od Wielkanocy.

2. Zbliżamy się wielkimi krokami do świąt Wielkanocnych. Za tydzień w Niedzielę Palmową rozpoczniemy nasze czterodniowe rekolekcje parafialne. Na każdej Mszy świętej poświęcenie palm a uroczysta procesja na Mszy świętej o godz. 12.00 (Program rekolekcji w załączniku).

3. W najbliższy poniedziałek 19.03 Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Św. Józef jest patronem Kościoła powszechnego, patronem małżonków i rodzin chrześcijańskich, ojców, sierot, a także cieśli, robotników, wszystkich pracujących i uciekinierów. Kult do św. Józefa coraz bardziej staje się popularnym. My również mamy figurę tego świętego. Św. Józef wzywany jest także jako patron dobrej śmierci. Zachęcam do modlitwy o dobrą i przygotowaną śmierć za wstawiennictwem św. Józefa. Tego dnia u nas Msza święta tylko o 17.00 po południu.

4. W sobotę 24 marca między godz. 9.00 a 12.00 pragniemy odwiedzić wszystkich chorych i starszych. Tych zgłaszamy w zakrystii.Odwiedziny łącznie z Domem Seniora przy ulicy Miarki.

5. Nawiązując do zeszłorocznej tradycji można zakupić w zakrystii świece – „paschalik” w cenie 5 zł., jak również zabrać za sobą skarbonkę wielkopostną i może tak rodzinnie, wspólnie uzbierać trochę grosza dla innych rodzin którym żyje się gorzej od nas lub tęskną za tym co my mamy. Skarbonki wyłożone są na balaskach obok gazet. Zwrócić te skarbonki będzie można po koniec Wielkiego Postu.

6. Bóg zapłać za ofiary zebrane na kwiaty do Grobu Pańskiego a przede wszystkim tym którzy je zbierali. Dzisiaj dziękujemy mieszkańcom ulic: …………………………………………… Jednocześnie usilnie prosimy o zebranie tych ofiar w pozostałych rejonach parafii.

7. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka.

8. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.