Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu 20.XII.2020 A.D.

1. Dzisiaj trzeci dzień naszych parafialnych rekolekcji i zarazem 4-ta Niedziela Adwentu. Msze święte z okazją do spowiedzi o 8.00, 10.00, 12.00 i 17.00. Ostatnie roraty w poniedziałek, wtorek, środę o 17.00 i w Wigilię o 7.00.
2. Przed nami święta Bożego Narodzenia poprzedzone Wieczerzą Wigilijną. Zadbajmy o właściwą oprawę Wigilii. Niech nie zabraknie na niej takich elementów jak: czytanie Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa, łamania się opłatkiem, pojednanie się ze sobą a także śpiewania kolęd. Zachowajmy tego dnia tradycyjny post.
Biorąc pod uwagę aktualną sytuację pandemiczną i związane z tym obostrzenia; mając też na uwadze nasze obawy o zdrowie i bezpieczeństwo nie możemy tak łatwo zrezygnować w kolejne święta z udziału we mszy świętej w kościele .Dlatego postanowiłem nieco zmienić porządek mszy świętych w uroczystość Bożego Narodzenia. A mianowicie odprawimy dwie pasterki o 22.00 i 24.00. Następnie w 1-szy dzień świąt msze o 8.00, 10.00,11.00(dodatkowo) i o 17.00. Zaś w 2- gi dzień świąt i w Niedzielę św. Rodziny o stałych porach.
3. W dalszym ciągu sprzedajemy świece Caritas na wigilijny i świąteczny stół, jako Dzieło Pomocy dla biednych dzieci i ich rodzin. Mamy jeszcze wiele świec do sprzedania, dlatego prosimy o wyrażenie w ten sposób solidarności z biednymi i potrzebującymi. Świece kupujemy w zakrystii.
4. Można również nabyć opłatek u pana Organisty, który po każdej Mszy św. będzie obecny na dużym kościele.
5. Tygodnik katolicki „Niedziela” świąteczny numer (podwójny) z kolędami, kalendarzem kosztuje 10 zł.
6. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów . Pomoc dla potrzebujących. Skarbony na kościele.