Ogłoszenia parafialne – III niedziela zwykła

WIADOMOŚCI DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ZWYKŁA 27.01.2019

W niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00. W tygodniu w dni powszednie Msza św. o godz. 17.00 i 17.30.

Zakończyliśmy duszpasterską wizytę zwaną kolędą, której celem było spotkanie się z Wami, wspólna modlitwa i krótka rozmowa. W miarę możliwości starałem się odwiedzić wszystkich którzy sobie tego życzyli. Zasadniczo kolędę w naszej Parafii przyjmują wszyscy z pewnymi wyjątkami. Aktualnie w naszej Parafii mieszka 750 rodzin, co stanowi dokładnie 1950 osób. Pragnę podziękować za życzliwe przyjęcie kapłana w Waszych domach, za gościnę, serdeczność, dobre życzliwe słowo, za złożone ofiary podczas kolędy, za fakt że rozmowy na tematy polityczne nas nie podzieliły (najważniejszy dla nas jest Pan Bóg i miłość bliźniego). Mamy jednocześnie świadomość, że żyje się nam coraz trudniej, a bezrobocie coraz bardziej nam dokucza. Z ofiar pieniężnych pokryto rachunki za energię i gaz, ubezpieczenie dobytku kościelnego. Zapłacono także kolejną transzę za zeszłoroczny remont i malowanie kościoła. Korzystając z okazji pragnę podziękować wszystkim za każde dobro, każdą ofiarę, sugestię, pomoc, życzliwość, każdy uśmiech i gest życzliwości wobec mojej osoby, a także ks. Prałata. Jesteście dobrymi szlachetnymi ludźmi. Zawsze możemy liczyć na waszą życzliwość i pomoc. Pragniemy, aby każdy z Was czuł się bardzo dobrze w naszej Rodzinie parafialnej, która nosi zaszczytny tytuł Opatrzności Bożej. Naszą wdzięczność wobec was pragniemy wyrazić w naszej kapłańskiej modlitwie.

Kto sobie życzy i chciałby zaprosić jeszcze kapłana z kolędą, ma ku temu okazję w najbliższy wtorek od godz. 14.00. Kolędę zgłaszamy w zakrystii. W najbliższą sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, inaczej Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. o 8.00,10.00 i 17.00.

Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej (Tygodnik Katolicki Niedziela , miesięcznik Wiara, patriotyzm i sztuka, Misyjne drogi) oraz do słuchania Radio Fiat.
Wszystkim Solenizantom i Jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa!