Ogłoszenia parafialne Boże Narodzenie 25.XII.2020 A.D. (piątek)

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 11.00 (dodatkowo) 12.00 i 17.00. To najpiękniejsze w ciągu całego roku święta. Ale to nie tylko choinka, wspólna biesiada rodzinna, opłatek, śpiewanie kolęd. Pamiętajmy o udziale we Mszy świętej by to było prawdziwe Boże Narodzenie.

2. Jutro również Msze święte o tradycyjnej porze. Ofiary, które zbieramy na tacę przeznaczamy na utrzymywanie katolickich uczelni w Polsce. Pojutrze trzeci świąteczny dzień t.j. Niedziela Świętej Rodziny.

3. Zwykle po Bożym Narodzeniu tradycyjnie rozpoczynała się kolęda. Ponieważ czas pandemii i związane z nią obostrzenia a także ogłoszona kwarantanna narodowa zmuszają nas do pozostania w domu kolęda w tradycyjnej formie nie może się odbyć. Biorę też pod uwagę Wasze sugestie i prośby. Mam też na uwadze Wasze i swoje zdrowie, zatem proponuję inną formę spotkania. Po Nowym Roku będę zapraszał do kościoła mieszkańców kolejnych ulic na mszę świętą o godzinie 17.00. na wspólną modlitwę i błogosławieństwo kolędowe.

4. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasz kościół i jego otoczenie wyglądało świątecznie i świeżo. Mówię tym wszystkim BÓG ZAPŁAĆ i zapewniam o modlitewnej pamięci i wdzięczności.

5. Z racji świąt Bożego Narodzenia składamy sobie życzenia. Również my kapłani pragniemy do Was skierować najlepsze i najserdeczniejsze życzenia.
Św. Jan Paweł II powiedział kiedyś: „W Noc Bożego Narodzenia Bóg otworzył nam Niebo, dzieląc z nami ziemskie życie. Człowiek jest wielki nie przez to, kim jest, ale przez to, czym dzieli się z innymi”.
Łamiąc się z Wami opłatkiem życzymy Wam, aby Bóg objawiający się w swoim Synu, obdarzył pokojem i nadzieją pośród codziennych trosk. Niech napełnia światłem wiary, mocą miłości i zdrowiem każdego dnia. A Najświętsza Maryja Panna rozradowana narodzeniem Bożego Dzieciątka niech wyprasza pełnie łask i darów Betlejemskiej nocy oraz Boże błogosławieństwo.

6. Można nabyć w zakrystii kalendarz na 2021 rok w cenie 15 zł. Zachęcamy do nabywania Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA w cenie 10zł. W świątecznym numerze znajdują się pożyteczne dodatki: kalendarz ścienny, modlitewnik (Modlitwy codzienne po nowemu) oraz śpiewnik z kolędami.