Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 marca 2020

Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkiego Postu 29 marca 2020

1. W niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. W tygodniu w dni powszednie Msza św. o godz. 18.00. W nocy z soboty na niedzielę zmieniliśmy czas z zimowego na letni, Msze św. odprawiamy zgodnie z nowym czasem letnim. Wszystkie zalecenia dotyczące funkcjonowania Kościoła archidiecezji częstochowskiej obowiązują w pełni również w nasze Parafii. Pełna treść tych zarządzeń jest umieszczona na stronie internetowej naszej Parafii. Msze świąteczne i niedzielne 8.00, 10.00 i 12.00 będą transmitowane przez profil naszej Parafii na facebooku Zachęcam serdecznie do tego, by ten profil polubić i przekazać informację swoim bliskim! 
2. Nawiązując do zeszłorocznej tradycji można zakupić w zakrystii świece – „paschalik” w cenie 10 zł., (w tym roku świeca jest nieco większa i jest symbolem Świąt Wielkanocnych), jak również zabrać za sobą skarbonkę wielkopostną i może tak rodzinnie, wspólnie uzbierać trochę grosza dla innych rodzin, którym żyje się gorzej od nas lub tęsknią za tym, co my mamy. Skarbonki wyłożone są na balaskach obok gazet. Zwrócić te skarbonki będzie można po koniec Wielkiego Postu.
3. W odpowiedzi na sytuację zagrożenia epidemiologicznego, mając na uwadze zdrowie naszych wiernych i decyzją Księdza Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego zawieszone są wszystkie nabożeństwa celebrowane publiczne takie jak: rekolekcje wielkopostne, Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, nabożeństwa nowennowe, Koronka do Miłosierdzia Bożego itp. Zachęcamy byśmy je odprawiali indywidualnie albo rodzinnie w domach lub uczestniczyli w transmisjach. Każdego dnia zachęcamy do odmówienia o godzinie 15.00 Koronki do Bożego Miłosierdzia.
4. Usilnie proszę o nie odwoływanie intencji Mszy św. Wszystkie tak, jak zostały przyjęte, będą odprawiane.

5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: NiedzieliMisyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka oraz słuchania diecezjalnego Radia Fiat.
8. Solenizantom i Jubilatom składamy najlepsze życzenia – pamiętając w modlitwie.

ks. dr Stanisław Bukalski

proboszcz