Ogłoszenia duszpasterskie – Uroczystość Chrystusa Króla

Ogłoszenia duszpasterskie
UROCZYSTOŚĆ CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

NIEDZIELA (XXXIV ZWYKŁA) 24.11.2019

1. W niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00. W dni powszednie Msze św. o 17.00 i 17.30.

2. 24 listopada kończymy kolejny rok liturgiczny. Za tydzień rozpoczynamy kolejny rok kościelny pierwszą niedzielą Adwentu. Adwent to będzie czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

3. Poświęcone opłatki na wigilijny stół, będzie roznosił Pan Organista według harmonogramu. Prosimy nie przyjmować opłatków od osób nie związanych z parafią i bliżej nam nie znanych. Spotkanie z Panem Organistą jest okazją do podziękowania za całoroczną pracę w kościele.

4. Od dzisiaj można również nabywać w zakrystii świece na wigilijny stół jako pomoc dla mniej zamożnych dzieci i ich rodzin. Duża świeca w cenie 15 zł a małe 7 zł. Jednak każda kolejna złotówka pozyskana stanowi pomoc dla biednych dzieci.

5. Powoli zaczynają nam dokuczać późna jesień i zbliżająca się zima. Co raz więcej biednych i samotnych prosi nas o pomoc materialną. Jeśli ktoś w imię miłosierdzia względem drugiego człowieka, chce wesprzeć potrzebujących, to może złożyć ofiarę do skarbonek znajdujących się na kościele z napisem „Dla biednych”.

6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka, a takze do słuchania diecezjalnego Radia Fiat.

7. Składamy najlepsze życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów. Wśród Solenizantów jest również Ks. Prałat Prof. Zdzisław Małecki stale pomagający nam w duszpasterstwie w niedziele. Dzień Jego imienin przypada w najbliższy czwartek 28 listopada. Osobę Ks. Solenizanta polecamy Waszej pamięci modlitewnej.

ks. dr Stanisław Bukalski
proboszcz