Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12 kwietnia 2020

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 12 kwietnia 2020

To najważniejsza w całego ciągu roku niedzielaNiedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. o godz. 8.00 (rezurekcja), 10.00, 12.00 i wieczorna 18.00.

2. W poniedziałek dzień świąteczny. To nie tylko tzw. „lany poniedziałek” a Poniedziałek Wielkanocny w oktawie świąt Zmartwychwstania. Msze święte jak w niedziele 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00.

3. Bóg zapłać za ofiary pieniężne złożone na kwiaty i urządzenia Grobu Pańskiego.

4. Z okazji świąt Wielkanocnych przesyłamy sobie życzenia. Do tych życzeń dołączamy również my wasi duszpasterze. Czytamy w Piśmie świętym: Chrystus postawszy z martwych już więcej nie umiera. Bracia i Siostry! Uchwyćmy się Zmartwychwstałego Pana, by razem z Nim zmartwychwstać. By zmartwychwstała w nas dobroć, nadzieja, miłość, przebaczenie, wiara w to, że zawsze pozostajemy w Jego dobrych rękach, że On nas wciąż przeprowadza do życia, że nigdy nie zostawia nas samych, jest i będzie z nami do końca. Uchwyćmy się Chrystusa, by zmartwychwstało w nas życie dla innych. Niech biją rezurekcyjne dzwony, niech wielbi Cię Chryste cały świat. Alleluja. Tegoroczne święta Wielkanocne zapewne są inne niż zwykle, ale także dla nas duszpasterzy bardzo smutne i naznaczone pustką w świątyniach, szczególnie takie były podczas przebogatej liturgii Triduum Sacrum. Te święta paschalne dają nam nadzieję, że daj Boże wkrótce z radością powitamy naszych wiernych w progach parafialnych świątyń i cieszyć się będziemy, że teraz puste ławki zapełnią się niedługo naszymi parafianami.

5.Za tydzień (19 kwietnia) Niedziela Bożego Miłosierdzia też z udziałem 5 osób.

ks. dr Stanisław Bukalski
proboszcz