Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 5 kwietnia 2020

Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 5 kwietnia 2020

1. W Niedzielę Palmową Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. W tygodniu w dni powszednie Msza św. o godz. 18.00. Wszystkie zalecenia dotyczące funkcjonowania Kościoła archidiecezji częstochowskiej obowiązują w pełni również w nasze Parafii. Pełna treść tych zarządzeń jest umieszczona na stronie internetowej naszej Parafii. Msze świąteczne i niedzielne 8.00, 10.00 i 12.00 będą transmitowane przez profil Facebooka naszej Parafii.
2. Nawiązując do zeszłorocznej tradycji można zakupić w zakrystii świece – „paschalik” w cenie 10 zł (w tym roku świeca jest nie co większa i jest symbolem świąt wielkanocnych).

3. W odpowiedzi na sytuacje zagrożenia epidemiologicznego mając na uwadze zdrowie naszych wiernych i decyzje Księdza Arcybiskupa Metropolity Częstochowskiego zawieszone są wszystkie nabożeństwa celebrowane publiczne takie jak: rekolekcje wielkopostne, Gorzkie Żale, Drogi Krzyżowe, nabożeństwa nowennowe. Zachęcamy byśmy je odprawiali indywidualnie albo rodzinnie w domach lub uczestniczyli w transmisjach. Każdego dnia zachęcamy do odmówienia o godzinie 15.00 Koronki do Bożego Miłosierdzia.
4. Usilnie proszę o nie odwoływanie intencji Mszy św. Wszystkie tak jak zostały przyjęte, są i będą odprawiane.

5. Przed nami Triduum Paschalne, które będziemy w tym roku przeżywać w szczególnie wyjątkowym czasie prawie bez udziału wiernych (max. 5 osób). W Wieki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej u nas o godzinie 18.00. Zgodnie z wytycznymi nie ma kaplicy adoracji, tzw. Ciemnicy. Najświętszy Sakrament pozostaje nadal w Tabernakulum. Ja proponuję adorację do godz.21.00 w dużym kościele. Wielki Piątek  jest jedynym dniem w roku, w którym nie odprawia się Mszy św. U nas liturgia o godz.18.00, wcześniej o 17.30 ostatnia Droga Krzyżowa. Adoracja do godz.22.00. Jeśli będą chętni może być dłużej. Maksymalnie 5 osób jednorazowo w kościele. Wielka Sobota – nie ma święconki w kościele. Zaleca się, by głowa rodziny rano przedświątecznym śniadaniem odmówiła modlitwę poświęcenia. Od godziny 9.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele. Liturgia Wielkiej Soboty o godz. 18.00 bez poświęcenia ognia, z udziałem tylko 5 osób. Po Mszy św. adoracja do 20.00. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego adoracja od godz. 7.00 do 8.00, po czym Msza św. rezurekcyjna i Msze św. o 10.00, 12.00 i 18.00. Nie ma procesji rezurekcyjnej.
6. Solenizantom i jubilatom składam najserdeczniejsze życzenia wraz z darem modlitwy. Czytajmy w tym czasie prasę katolicką, NiedzielęMisyjne Drogi oraz Wiarę. Patriotyzm i Sztukę oraz słuchania diecezjalnego Radia Fiat , które ma bogaty program na te trudne dni.

ks dr Stanisław Bukalski

proboszcz