Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna

Ogłoszenia duszpasterskie IV Niedziela Wielkanocna
Niedziela Dobrego Pasterza 3 maja 2020

1. W niedzielę Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. Obchodzimy dzisiaj Niedzielę Dobrego Pasterza. Naszą modlitewną troską pragniemy objąć wszystkich pasterzy Kościoła z Ojcem Świętym na czele, a przede wszystkim prośbę o powołanie do życia kapłańskiego i zakonnego z naszej parafii. W tygodniu Msza św. o godzinie 18.00 a przed nią nabożeństwo majowe o 17.30.

2. Podaję oficjalnie do informacji że Pierwsza Komunia Święta została przeniesiona na niedzielę 13 września bez względu na obostrzenia co do ilości wiernych w kościele (ewentualnie będziemy jej udzielać w grupach)  – chyba, że będą inne zalecenia czy wytyczne.

3.  Na razie musimy też odłożyć przygotowania do sakramentu bierzmowania.

4. W najbliższy piątek 8 maja uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

5. Aktualnie w nabożeństwach w naszym kościele może uczestniczyć 50 osób i tyleż samo na zewnątrz. Skorzystajmy więc z tej możliwości i wracajmy do praktykowania swojej wiary w kościele. Nie można sobie wyobrazić nowej rzeczywistości bez Pana Boga i Kościoła.

6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz miesięcznika Wiara. Patriotyzm i Sztuka. Słuchajmy rozgłośni Radia FIAT.

7. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składam serdeczne życzenia z darem modlitwy.

ks. dr Stanisław Bukalski

proboszcz