Ogłoszenia duszpasterskie II Niedziela Adwentu 8 grudnia 2019

Wiadomości duszpasterskie
II Niedziela Adwentu 8 grudnia 2019

1. II Niedziela Adwentu to w tym roku zarazem Uroczystość Niepokalanego Poczęcia. Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00. Na Mszy o godz. 12.00 poświęcimy medaliki, przybędzie też św. Mikołaj.

2. Msze święte roratnie w ciągu tygodnia wieczorem o godz. 17.00. Dzieci i młodzież obowiązkowo uczestniczą w roratach w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00.

3. W dalszym ciągu organista Pan Sławomir Górnicki będzie roznosił opłatki na wigilijny stół wg zaplanowanego harmonogramu.

4. Caritas Polska tradycyjnie przysłała do Parafii do sprzedaży świece na wigilijny stół jako dzieło pomocy dla biednych dzieci i ich rodzin; dla tych którzy może tak radośnie i suto nie świętują Bożego Narodzenia. Mamy do sprzedania 200 małych i 110 dużych świec. Podstawową ceną dużej świecy jest kwota 15 zł, małej 7 zł. Jednak każda dodatkowa złotówka zebrana przy tej okazji zasila budżet pomocy tym osobom. Świece kupujemy w zakrystii. Można również zakupić kalendarz na 2020 rok.

5. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka, a takze do słuchania diecezjalnego Radia Fiat.

6. Składamy najlepsze życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.

7. Na stoliku pod chórem leżą wydrukowane kartki dla członkiń Rodziny Różańcowej z artykułem Żywy Różaniec, poświęconym roli i znaczeniu odmawianych przez nas tajemnic różańcowych i intencji tej modlitwy. Proszę przeczytać.

Ks. Stanisław Bukalski