Ogłoszenia duszpasterskie – I Niedziela Adwentu 1 grudnia 2019

Wiadomości duszpasterskie.
I Niedziela Adwentu 01.12.2019.

1. W I Niedzielę Adwentu Msze św. o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00.

2. Od poniedziałku 2 grudnia zaczynamy odprawiać Msze św. roratnie. Od tego roku sugerując się frekwencją i prośbą niektórych parafian, a także sprawdzoną praktyką niektórych parafii miejskich roraty będziemy odprawiać o godz.17.00 wieczorem, a nie tak jak dotychczas o 7.00 rano. Stąd codziennie o godz.17.00 roraty i kolejna Msza św. o 17.30. Dzieci i młodzież obowiązkowo uczestniczą w roratach w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00.

3. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca z okazją do spowiedzi.

4. W dalszym ciągu nasz pan organista Sławomir Górnicki będzie roznosił opłatki na wigilijny stół.

5. Liturgicznie w najbliższym tygodniu przypada:
w środę (4 grudnia) św. Barbary, patronki górniczego trudu;
w piątek (6 grudnia) św. Mikołaja, patrona ludzkiej dobroci.

6. Za tydzień na Mszy św. o godz. 12.00 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia dzieci 1-szo komunijne otrzymają poświęcony medalik. Zapraszamy na tą uroczystość dzieci, rodziców i rodziców chrzestnych.

7. Ministranci, którzy będą regularnie, co niedzielę, poniedziałek i czwartek chodzić na Msze św. podczas Adwentu, będę mogli towarzyszyć księdzu podczas Kolędy.

8. Caritas Polska tradycyjnie przysłała do Parafii do sprzedaży świece na wigilijny stół jako dzieło pomocy dla biednych dzieci i ich rodzin; dla tych którzy może tak radośnie i suto nie świętują Bożego Narodzenia. Mamy do sprzedania 200 małych i 120 dużych świec. Podstawową ceną dużej świecy jest kwota 15 zł, małej 7 zł. Jednak każda dodatkowa złotówka zebrana przy tej okazji zasila budżet pomocy tym osobom. Świece kupujemy w zakrystii.

9. Szkoła Podstawowa świętuje jubileusz. Pamiętamy w modlitwie.

10. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka, a takze do słuchania diecezjalnego Radia Fiat.

11. Składamy najlepsze życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.

Ks. Stanisław Bukalski
proboszcz