Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 16 kwietnia 2017 A.D.

1. Dzisiaj przeżywamy jak ważną w roku liturgicznym – Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte o godz. 7.00 (rezurekcja), 10.00, 12.00 i 18.00. Bóg zapłać asyście, paradzie i innym za przygotowanie procesji rezurekcyjnej, a Wam wszystkim za obecność.

2. Jutro drugi dzień świąteczny. To nie tylko tzw. „lany poniedziałek” a poniedziałek w oktawie świąt Zmartwychwstania. Msze święte jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i 18.00. Ofiary które złożymy jutro na tacę przeznaczamy na utrzymanie Katolickich uczelni a wśród nich KUL i Uniwersytet Papieski w Krakowie.

3. Bóg zapłać za ofiary pieniężne złożone na kwiaty i urządzenie Grobu Pańskiego. Część ofiar przeznaczono na zakup kwiatów i dekorację a z pozostałej opłacono rachunki za gaz i prąd.

4. Nowenna do św. Jana Pawła II będzie w najbliższy wtorek o godz. 18.00.

5. Bezpośrednie przygotowania do I Komunii św. rozpoczynamy 24 kwietnia w poniedziałek o godz. 18.30. Obecność dzieci obowiązkowa.

6. Chrystus Zmartwychwstał Alleluja! Prawdziwie Zmartwychwstał Alleluja!

Tymi słowami, chcemy złożyć Wam drodzy Parafianie i Goście życzenia świąteczne, niech czas w jaki wkraczamy będzie czasem przemiany serca, zmartwychwstania nie tylko z grzechu, ale również ufnego i radosnego patrzenia w przyszłość. Cieszmy się, że jako wspólnota wierzących mamy udział w zwycięstwie Chrystusa nad śmiercią. Uchwyćmy się Chrystusa, by zmartwychwstało w nas życie dla innych. Niech biją rezurekcyjne dzwony, niech wielbi Cię Chryste cały świat. Alleluja!!!