IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 11.03.2018 A.D.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 17.00. W tygodniu w dni powszednie Msza święta o godz. 17.00 i 17.30. Gorzkie Żale z koronką do Bożego Miłosierdzia dzisiaj o godz. 16.30. W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30.

2. Nawiązując do zeszłorocznej tradycji można zakupić w zakrystii świece – „paschalik” w cenie 5 zł., jak również zabrać za sobą skarbonkę wielkopostną i może tak rodzinnie, wspólnie uzbierać trochę grosza dla innych rodzin którym żyje się gorzej od nas lub tęskną za tym co my mamy. Skarbonki wyłożone są na balaskach obok gazet. Zwrócić te skarbonki będzie można po koniec Wielkiego Postu.

3. Bóg zapłać za ofiarę zebrane na kwiaty do Grobu Pańskiego a przede wszystkim tym którzy je zbierali. Dzisiaj dziękujemy mieszkańcom ulic: Nenckiego, Lermontowa, Zelwerowicza, Pankiewicza, Warszawskiej. Jednocześnie usilnie prosimy o zebranie tych ofiar w pozostałych rejonach parafii.

4.Powoli będziemy rozpoczynać malowanie kościoła.Pogoda sprzyja więc warto wykorzystać dobrą aurę.

5. Korzystajmy z tradycyjnych praktyk Wielkopostnych takich jak: Gorzkie Żale, Droga Krzyżowa, Rekolekcje (dla Parafii Rekolekcje w Wielkim Tygodniu), praktykowanie miłosierdzia, jałmużna, modlitwa i

6. Z myślą o najmłodszych początkiem wakacji organizowany jest wyjazd do Władysławowa nad morzem.Bliższe informacje w zakrystii.

7. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka.

8. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilat