III Niedziela Zwykła 22 I 2017 A.D.

1) Dzisiaj Msze Święte o godz. 8:00, 10:00, 12:00 i 17:00.

2) W dni powszednie Msza Święta o godz. 17:00.

3) Dobiegła końca duszpasterska wizyta zwana Kolędą. Pragniemy podziękować tym, którzy przyjęli kapłana solidaryzując się w ten sposób z naszą Parafią. W podsumowaniu należy stwierdzić, że aktualnie w naszej Parafii mieszka ponad 700 rodzin co stanowi liczbę niewiele ponad 2 tys. mieszkańców. W minionych latach ubyło nas ze względu na wyjazdy w poszukiwaniu pracy za granicami państwa. Jak również wielu przeprowadziło się do bloków. Jesteśmy zatem już niewielką Parafią, ale noszącą zaszczytny tytuł Opatrzności Bożej. Pragniemy podziękować za gościnę, okazane serce, ofiarność, przygotowane posiłki, serdeczność, życzliwość, otwartość w rozmowach. A jednocześnie przeprosić, że czasami była to zbyt chaotyczna wizyta ze względu na pilne posługi duszpasterskie. W Parafii Opatrzności Bożej mieszkają bardzo dobrzy i szlachetni ludzie, przywiązani do Kościoła i Parafii, choć niepokoi fakt, że nieliczni rezygnowali z przyjęcia kapłana.

4) Kto nie zdążył przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, ma ku temu okazję we wtorek 31 stycznia br. po zakończeniu już ferii zimowych między godziną 14:00 a 17:00. Kolędę prosimy umówić w zakrystii.

5) Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, zwłaszcza Niedzieli i innych miesięczników.

6) Wszystkim Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia z zapewnieniem o modlitwie.

7) Warto zainteresować się szczególnie w te zimne dni osobami potrzebującymi – wkroczyliśmy w rok poświęcony bratu Albertowi, dlatego niech ten wyjątkowy święty staje się naszą inspiracją do dobrych uczynków. (w kościele są skarbony na cele charytatywne).