III NIEDZIELA WIELKANOCNA 15.04.2018 A.D.

1. Dzisiaj Msze święte o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 18.00. W tygodniu w dni powszednie Msza święta o godz. 17.30 i 18.00.

2. Przeżywamy 2 lata temu Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. „Pełnienie dzieł miłosierdzia jest stylem życia chrześcijanina” – powiedział papież Franciszek w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Starajmy się więc aby jak najczęściej pełnić uczynki miłosierdzia.

3. W przyszłą niedzielę tj. 22 kwietnia na godz. 10.00 zapraszamy młodzież do bierzmowania- starszą grupę i młodszą wraz z rodzicami. Obecność obowiązkowa ze względu na próbę i przygotowanie bezpośrednie do Bierzmowania które odbędzie się 27 maja o godz. 18.00 z udziałem ks. bpa Antoniego Długosza. Zaś na godz. 12.00 zapraszamy dzieci z klas 4-tych wraz z rodzicami w sprawie rocznicy Pierwszej Komunii świętej, która ma mieć miejsce 27 maja o godz. 12.00.

4. W dalszym ciągu jak łatwo zauważyć trwa malowanie kościoła i mały remont. Na pewno nie utrudnia to w sprawowaniu liturgii w niedzielę.Kościół przed niedzielą jest sprzątany, odkurzany, myty i na pewno nikt się ubrudzi.Przy tej okazji Bóg zapłać za indywidualne ofiary. Do malowania stosujemy wysokiej jakości farby i lakiery. Zaś wykonawcą jest Firma Dreier i Termobud ,których właścicielem jest nasz PARAFIANIN stale praktykujący razem z małżonką swoją wiarę. Podaję tę informację w nawiązaniu i odpowiedzi do niezbyt przyjemnego telefonu anonimowego autora.

5. Jutro o godzinie 18.00 kolejna Nowenna do św. Jana Pawła II. Zapraszamy.

6. Zachęcamy do nabycia i czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Misyjnych Dróg oraz Wiara. Patriotyzm i Sztuka.

7. Życzenia dla wszystkich Solenizantów i Jubilatów.